menu: Główna | Oferta | Kontakt |

Nowości

Uwaga! Montujemy instalacje gazowe do silników wysokoprężnych.

więcej »

Instalacja gazowa w ciągniku siodłowym Volvo FH12

Volvo FH12

Poniżej przedstawiamy fotorelację z montażu instalcji gazowej w samochodzie ciężarowym Volvo.

Na początku przystąpiliśmy do montażu butli gazowej. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć przykładowe miejsca, gdzie zainstalowaliśmy zbiornik.

Butla_za_kabina
Zbiornik zamontowany za kabiną kierowcy.

Butla w ramie
Dwa zbiorniki zamontowane między ramą ciągnika siodłowego.


Kolejnym etapem było zamontowanie czujników, które zabezpieczają silnik przed niebezpieczeństwami związanymi z pracą na LPG; czujnik spalania stukowego, czujnik temperatury gazów wylotowych i czujnika ciśnienia w układzie dolotowym. Następnie zamontowaliśmy reduktor oraz wykonaliśmy połączenia rurowe odpowiednich elementów.

Reduktor
Reduktor.


Dalsze prace polegały na zamontowaniu niezbędnego okablowania, połaczenu odpowiednich elementów i wyregulowaniu instalacji przy pomocy komputera. Następnie wykonaywana jest jazda próbna, po której kontrolowane są wszystkie elementy instalacji.

Przełacznik
Przełącznik.
W wyniku naszej pracy ciągnik Volvo FH12 o mocy 420kM spala 24 litry oleju napędowego i 11 litrów LPG na 100km - przed założeniem instalacji gazowej to auto spalało 37 litrów ON na 100 km. Przeliczając przy obecnych cenach mamy 40 PLN oszczędności na każdych 100 kilometrach. Jednocześnie zwięszyła się moc i moment obrotowy silnika co znaczącą wpłynęło na komfort użytkownia tego samochodu.